Zielona Góra atrakcje

Zielona Góra atrakcje

zielona-gora_343414  Zielona Góra to miasto na terenie zachodniej Polski, które należy do jednych z większych miast w okolicy, największe miasto Województwa Lubuskiego, siedziba władz samorządowych dla tego województwa. Jak się okazuje to również takie miejsce, które coraz bardziej nastawia się na turystów i ma nam coraz więcej do zaoferowania. Wybierając się tam będziemy mogli zobaczyć całkiem pokaźną liczbę atrakcji turystycznych, które będą sprawiały, że pobyt w tym mieście będzie udany i rzeczywiście będziemy się tam bardzo dobrze czuli. Co więc można zobaczyć na terenie Zielonej Góry, jak będzie można spędzać tam czas? Właśnie na ten temat chcemy przygotować ten wpis i mamy dla Was wiele interesujących informacji na temat miasta. Możliwe, że dzięki naszemu artykułowi dostaniecie szansę na to, by pobyt na terenie Zielonej Góry uprzyjemnić.

Spokojnie i bezpiecznie

Atrakcje Zielonej Góry są przede wszystkim bezpieczne. Część turystów przed przybyciem tutaj zagląda na stronę internetową spzozszklarska.com.pl i upewnia się, czy posiada wszystkie ubezpieczenia odpowiednie dla osób podróżujących w celach turystycznych, ale możemy zagwarantować, że nie będą one potrzebne. Zawsze oczywiście lepiej być osobą ubezpieczoną, ale korzystanie z licznych atrakcji Zielonej góry na pewno nie jest jakimś specjalnym czynnikiem ryzyka i spacerów po starówce nikt przy zdrowych zmysłach nie uzna za sport ekstremalny.

Podobnie jest z jeżdżeniem po drogach zielonej Góry. Czasami trzeba w jakieś miejsce dojechać i wtedy warto jest zadbać o to, by nasz samochód był w pełni sprawny. W tym pomoże nam na pewno auto-krzysztof.pl, czyli jedna z ulubionych stron zielonogórzan, na której miejscowi dowiadują się wszystkiego o częściach zamiennych do swoich pojazdów i ogólnie o eksploatacji samochodów. Nie należy oczywiście wychodzić z założenia, ze skoro zielonogórzanie polecają sobie nawzajem ten serwis, miasto ma problem z drogami. Wręcz przeciwnie. Zielona Góra pozwala na łatwy dostęp do wszystkich swoich atrakcji i od kilku lat, po zakończeniu najważniejszych remontów, naprawdę nie ma na co narzekać.

Atrakcje Zielonej Góry789815-1

Na tą chwilę Zielona Góra może nie jest stolicą Polskiej turystyki, ale jeśli się tym zainteresujemy i spojrzymy szerzej na to miasto szybko zobaczymy, że jednak jest tam sporo miejsc, które są turystycznie atrakcyjne i warto będzie je zobaczyć. Przede wszystkim pamiętajmy, że Zielona Góra to miasto, które sięga czasów średniowiecza i dlaczego część obecnych tam zabytków sięga nawet czasów piastowskich. Na uwagę zasługuje również to, że miasto przeżyło II Wojnę Światową praktycznie bez zniszczeń i dzięki temu rzeczywiście możemy być pewni, że zobaczymy tam wyłączenie zabytki z takich czasów, w których powstały.

5475b2eaa92d4_oKonkatedra św. Jadwigi
To najstarszy zabytek na terenie miasta, który powstał już w XIII wieku. Kościół został wybudowany z fundacji Konrada I Głodowskiego. W 2006 roku mieliśmy przeprowadzony remont, dzięki któremu zmieniony został kolor wieży a ściany zostały odświeżone. Nocą katedra jest odpowiednio oświetlona co również ma znaczenie dla jego estetycznego odbioru.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej
Zbudowany został w latach 1746-48 na planie krzyża. Jest to jeden z najstarszych kościołów na terenie Zielonej Góry. Przed każdą mszą świętą odsłaniany obraz Matki Bożej Częstochowskiej tak jak się to dzieje w Częstochowie na Jasnej Górze. Ciekawostką będzie to, że wieża Kościelna została dobudowana znaczenie później i dlatego będzie murowana. Natomiast kościół i jego wnętrze są drewniane. Kościół jest drewniany, ale do tej pory uchował się przed zniszczeniem.
Ratusz
To jeden z najstarszych zabytków w mieście, który jest doskonale zachowany, ale wiele razy był przebudowany. Obecnie jest to siedziba Rady Miejskiej Miasta Zielona Góra.
Wieża Łazienna
To jeden z najstarszych zabytków na terenie miasta, który pochodzi z XV wieku. Dawniej we wnętrzu mieliśmy więzienie. Nazwa wzięła się z tego, że w okolicy znajdowały się łaźnie miejskie.
Gmach Teatru Lubuskiego
To przykład modernistycznego gmachu, który znajduje się przy Al. Niepodległosci. Był to obiekt, który przez lata miał charakter wielofunkcyjny. Powstał przed II wojną światową. Obecnie jest to siedziba teatru w Zielonej Górze, miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców.320452
Wieża Braniborska
To budynek, który mieści obserwatorium astronomiczne dla Uniwersytetu w Zielonej Górze. Budynek powstał w XIX wieku i był na samym początku restauracją połączoną z winiarnią i wieżą widokową.
Plamiarnia
To miejsce, które powstało w latach 50-tych minionego wieku i znajduje się na szczycie Winnego wzgórza. Szklany obiekt ciekawie się prezentuje i mieści ponad 200 gatunków roślin, w tym 120 tropikalnych.
Muzeum Ziemi Lubuskiej
To miejsce, gdzie będzie można poznać doskonały smak wina z okolic Zielonej Góry oraz zapoznamy się z historią tych terenów.
Park Winny
Atrakcją będzie położenie na szycie wzgórza winnego i dzięki temu będziemy mieli okazję zobaczyć z bliska teren naszego kraju, który słynie z winnic. Będzie również okazja do tego, by zapoznać się z historią winnic lokalizowanych na terenie Zielonej Góry oraz okolic